Zināmi nominanti apbalvojumiem par 2019. gada veiksmīgākajām investīcijām Latvijā

Šī gada 23. janvārī jau piekto reizi tiks pasniegti apbalvojumi “Gada investors” par 2019. gada Latvijas sekmīgākajām privāto investoru un uzņēmumu sektora investīcijām. Uz balvu septiņās kategorijās šogad pretendē 18 investori, investoru apvienības un darījumu konsultanti.

 

“Gada investors” ir Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijas (LVCA) un Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla (LatBAN) iniciatīva, kas izveidota 2015. gadā ar mērķi godināt investorus un darījumu konsultantus, kā arī nozares atbalstītājus, kuri snieguši nozīmīgu ieguldījumu Latvijas investīciju vides un uzņēmējdarbības attīstībā.

 

 “2019. gadā LatBAN biedri, privātie investori un investoru sindikāti kopumā 20 jaunuzņēmumos un projektos ieguldījuši vairāk nekā 1 miljonu eiro. Paralēli privātajām investīcijām biznesa eņģeļi palīdzējuši vairāk nekā 80 uzņēmējiem ar biznesa vadības konsultācijām un mentoringu, lai noteiktu pareizo kursu ilgtermiņa attīstībai,” stāsta Jānis Rancāns, LatBAN valdes priekšsēdētājs.

 

Uz balvu “Gada investīcija” privāto investoru sektorā par investīcijas apjomu un perspektīvāko nākotnes prognozi pretendē:

 • Kārlis Babulis un Jānis Grīnbergs par investīciju 20 000 eiro apjomā uzņēmumā “Fertilizer Group”. Investori ir palīdzējuši arī piesaistīt četru miljonu eiro kredītlīniju no ASV fonda “Exworks Capital Fund I”.
 • Uldis Ūsītis, Guntars Stabulnieks un Juris Birznieks par investīciju 76 000 eiro apmērā interaktīvo tirdzniecības plauktu displeju ražotājā “VividTech”. Ar investoru palīdzību piesaistīts arī “Altum” līdzaizdevums 114 000 eiro apjomā.
 • Anatolijs Prohorovs par A raunda investīciju 300 000 eiro apmērā audiotehnoloģiju uzņēmumā “Sonarworks”.

 

Savukārt privāto investīciju sektora nominācijā “Gada videi draudzīgākā investīcija” par apjomīgāko investīciju ar pozitīvāko ietekmi uz vidi pretendē Miks Stabulnieks par investīciju 50 000 eiro apmērā “Strops Technologies” pamatkapitālā, uzņēmumam piešķirta arī 85 000 eiro kredītlīnija. Šajā nominācijā apbalvojumam pieteikti arī Kārlis Babulis un Jānis Grīnbergs par investīciju 20 000 eiro apjomā uzņēmumā “Fertilizer Group”.

 

Uzņēmumu un institucionālo ieguldītāju sektorā uz trim apbalvojumiem pretendē 13 nominanti. “Latvijas uzņēmumu un institucionālo ieguldījumu jomā aizvadīts aktīvs gads ar interesantiem darījumiem. Jaunie "ZGI Capital", "Expansion Capital", "Overkill", "Commercialization Reactor" un "Buildit" fondi ir uzsākuši investēšanu. Novērojama daudz lielāka fondu sadarbība, sindicējot savas investīcijas, kā arī veicot jaunas investīcijas citu fondu iepriekš attīstītos uzņēmumos. Kopumā pagājušajā gadā Latvijas riska kapitāla fondi ir veikuši 63 investīcijas ar kopēju vērtību, kas nedaudz pārsniedz 25 miljonus eiro, sniedzot būtisku pienesumu uzņēmumu izaugsmei un īpaši to darbības attīstībā starptautiskajā tirgū,” stāsta Kristīne Bērziņa, LVCA valdes priekšsēdētāja.

 

Par apbalvojumu “Gada investīcija” uzņēmumu un institucionālo investoru sektorā šogad sacenšas pieci pretendenti:

 • “Latvijas Pasts” par investīciju uzņēmumā “Post Service Kurzeme”.
 • “Karma Ventures”, “Practica Capital”, “SuperAngel”, “Imprimatur” un “Revo Capital” par A raunda investīciju audiotehnoloģiju uzņēmumā “Sonarworks”.
 • Armands Kovaldins par A/S “Smiltenes piens” iegādi ar Igaunijas “BMP Mezzanine Fund” palīdzību.
 • “Change Ventures” par investīcijām Latvijas jaunuzņēmumos “Giraffe360” un “Asya.ai”.
 • “Expansion Capital” par tā jaunā fonda pirmo investīciju “Aerones”, augstas veiktspējas dronu iegādes līdzfinansēšanā un darbības attīstīšanā Skandināvijas un Baltijas valstīs.

 

Uz apbalvojumu “Gada finanšu konsultants” pretendē četri nominanti:

 • “Callidus Capital” par “KOOL Latvija” konsultēšanu par dažādu veidu finansējuma (riska kapitāla, valsts atbalsta, kredītiestāžu finansējuma un privātā kapitāla) piesaistīšanu uzņēmuma attīstībai un par pircēja konsultēšanu A/S “Smiltenes piens” iegādes darījumā.  
 • "Oaklins” par pārdevēju konsultēšanu A/S “Smiltenes piens” pārdošanas darījumā un par konsultācijām “Post Service Kurzeme” pārdošanas darījumā “Latvijas Pastam”.
 • “Superia Corporate Finance” par konsultācijām pārdevējiem “Baltcom” pārdošanas darījumā mobilo sakaru operatoram “Bite Latvija”.
 • “EY Latvia” par padziļinātiem finanšu, nodokļu un regulatīvo nosacījumu konsultāciju pakalpojumiem lielākajā Japānas investīciju darījumā Latvijā – “Marubeni” grupai “Conexus Baltic Grid” akciju iegādes procesā.

 

Arī nominācijā “Gada juridiskais konsultants” ir četri pretendenti:

 • FORT” par “ZGI Capital AIFP” konsultēšanu ieguldījuma “HansaMatrix” darījumā un “Bite Latvija” konsultēšanu “Baltcom” iegādes darījumā.
 • “Kronbergs Čukste LEVIN” par A/S “Smiltenes piens” vairākuma akcionāru konsultēšanu uzņēmuma pārdošanas procesā.
 • “Sorainen” par juridisko palīdzību “Practica Capital” par A raunda investīciju “Sonarworks”, par “Resource Partners” un “Ardian” konsultēšanu “Baltcom” pārdošanā uzņēmumam “Bite Latvija”, Japānas “MM Capital Infrastructure Fund” konsultēšanu par “Conexus Baltic Grid” akciju iegādi no “Marguerite Fund”.
 • “COBALT” par “Marguerite Fund” konsultēšanu “Conexus Baltic Grid” akciju pārdošanas procesā un par juridisko atbalstu LVCA, palīdzot panākt Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likuma grozījumus, kuru rezultātā būtiski tika samazināti fondu maksājumi FKTK un to atskaišu pienākumi.

 

Turpinot tradīciju, “Gada investors 2019” ietvaros gan privātajā, gan juridiskajā sektorā tiks apbalvoti arī “Gada nozares atbalstītāji” par ilgtspējīgu ieguldījumu nozares attīstībā. Šī apbalvojuma uzvarētājus noteiks LatBAN un LVCA valdes.

 

“Gada investors 2019” svinīgā apbalvošanas ceremonija notiks 2020. gada 23. janvārī plkst. 16.30 Rīgā, “Altum” konferenču zālē, Doma laukumā 4. Plašāk par pasākuma programmu un iepriekšējo gadu laureātiem: http://www.gadainvestors.lv.

Pasākums notiek ar Ekonomikas ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Finanšu institūcijas Altum un ERAF atbalstu.  

 

Papildu informācija:

Agnese Ruberte

"Gada investors 2019" komunikācijas konsultante

M. 29337759, e.: agnese@fauna.agency