Latvijas Riska kapitāla asociācija

Jaunumi

07.07.2021 Baltic Private Equity and Venture Capital Market Overview 2020 Baltic Private Equity and Venture Capital Market Overview 2020 Deloitte sadarbībā ar Baltijas valstu Privātā un Riska kapitāla asociācijām sagatavojusi ziņojumu Baltic Private Equity and Venture Capital Market Overview 2020. Šis ir otrais gads, kad top šāds ziņojums, kas atspoguļo Baltijas valstu privātā un riska kapitāla tirgus tendences, tās dalībnieku investīcijas, pārdošanas darījumus, kapitāla piesaisti un citus tirgu raksturojošus rādītājus. 01.07.2021 Private equity invests in record 566 CEE companies in 2020 Private equity invests in record 566 CEE companies in 2020 Invest Europe, the association representing Europe’s private equity, venture capital and infrastructure sectors released its 2020 Central and Eastern Europe Private Equity Statistics. The report shows that Private equity firms invested in a record 566 companies in Central and Eastern Europe in 2020, as the industry supported dynamic SMEs and start-ups that will fuel the recovery from the impact of COVID-19 and underpin long-term economic and social development across the region. 2020 was second-best year for VC investment and private equity exits across the region. 01.06.2021 LMT paraksta līgumu par uzņēmuma Santa Monica Networks iegādi no Livonia Partners LMT paraksta līgumu par uzņēmuma Santa Monica Networks iegādi no Livonia Partners SIA Latvijas Mobilais Telefons (LMT) un Baltijas datu pārraides tīklu un IT drošības risinājumu uzņēmumu grupas Santa Monica Networks (SMN) īpašnieki parakstījuši kapitāla daļu iegādes līgumu, kura rezultātā LMT paredz kļūt par 100% SMN īpašnieku. Darījuma pabeigšana ir atkarīga no tirgus uzraugu piekrišanas Latvijā un Lietuvā.

 

Lai veicinātu riska kapitāla nozares attīstību Latvijā, seši lielākie uzņēmumi, kas darbojas riska kapitāla nozarē Latvijā – “Baltcap Management Latvia”, “EKO Investors”, “Hanseatic Capital Latvia”, “NCH Advisors INC.”, “Norvēģijas – Latvijas uzņēmējdarbības attīstības fonds” un “Small Enterprise Assistance Funds”, kā arī “Latvijas Attīstības aģentūra” nodibinājušas sabiedrisko organizāciju “Latvijas riska kapitāla asociācija” (LVCA).

Riska kapitāla fonds, investējot naudas līdzekļus uzņēmumā, kļūst par tā līdzīpašnieku, līdz ar to uzņemoties daļu no uzņēmējdarbības riska, bet arī sagaidot paaugstinātajam riskam atbilstošu atdevi. Fonds tāpat kā pārējie līdzīpašnieki ir tieši ieinteresēts uzņēmuma vērtības pieaugumā. Uzņēmumu īpašnieki un vadība, kas izvēlas šo finansējuma veidu, papildus finansu ieguldījumam saņem arī riska kapitāla fonda pieredzi, zināšanas un sakarus, tādejādi veicinot panākumus.

LVCA ir izvirzīti šādi uzdevumi:

  • Informēt uzņēmējus un sabiedrību par riska kapitāla finansēšanas iespējām;
  • Veicināt asociācijas biedru viedokļu un pieredzes apmaiņu;
  • Pārstāvēt biedru uzskatus un intereses pārrunās ar valsts institūcijām;
  • Organizēt un nodrošināt sadarbību ar starptautiskajām un citu valstu riska kapitāla asociācijām.

Asociācijas dibinātāji ir fondu vadības kompānijas, kuru pārvaldē ir dažāda lieluma un darbības profila investīciju fondi. 2003. gada nogalē Latvijas Riska kapitāla asociācija kļuva par Eiropas Riska kapitāla asociācijas (European Private Equity & Venture Capital Association) asociēto biedru. Šobrīd asociācija apvieno 40 organizācijas – lielāko daļu riska kapitāla nozares dalībnieku Latvijā.

Kristīne
Bērziņa
LVCA valdes priekšsēdētāja un “Livonia Partners” partnere
Anita
Matisone
LVCA Izpilddirektore
Jānis
Skutelis
LVCA Valdes loceklis, FlyCap partneris
Sandijs
Āboliņš Ābols
LVCA Valdes loceklis, BaltCap partneris
Edgars
Pīgoznis
LVCA valdes loceklis un Glücksburg Investments partneris
Mārtiņš
Bičevskis
LVCA Valdes loceklis un “Commercialisation Reactor Fund” Partneris
Harijs
Švarcs
LVCA valdes loceklis un SG Capital partneris
Rūdolfs
Krese
LVCA Valdes loceklis un ZGI Capital investīciju direktors
Eva
Berlaus
LVCA valdes juridiskā padomniece un Sorainen partnere
Guntars
Zīle
LVCA valdes juridiskais padomnieks un COBALT Latvia partneris