Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācija

Jaunumi

06.07.2022 Azkoyen iegādājas Draugiem Group uzņēmumu Vendon Azkoyen iegādājas Draugiem Group uzņēmumu Vendon Privātā un riska kapitāla investors Baltijā BaltCap pārdevis Latvijas uzņēmumu SIA Vendon Spānijas ievērojamākajam starptautiskajam tehnoloģiju uzņēmumam Azkoyen. SIA Vendon ietilpst Draugiem Group un ir Centrāleiropas vadošais savienojamības un lietu interneta (IoT) risinājumu uzņēmums digitālo maksājumu, kā arī telemetrijas jomā. Avots: Db.lv, 01.07.2022 ; https://www.db.lv/zinas/azkoyen-iegadajas-draugiem-group-uznemumu-vendon-508306 02.07.2022 PUBLICĒTI PRIVĀTĀ KAPITĀLA STATISTIKAS DATI PAR AKTIVITĀTĒM CENTRĀLAJĀ UN AUSTRUMEIROPĀ (CEE) 2021.GADĀ PUBLICĒTI PRIVĀTĀ KAPITĀLA STATISTIKAS DATI PAR AKTIVITĀTĒM CENTRĀLAJĀ UN AUSTRUMEIROPĀ (CEE) 2021.GADĀ Invest Europe - asociācija, kas pārstāv Eiropas privātā kapitāla, iespējkapitāla un infrastruktūras sektorus, tāpat arī pašus investorus, 23.jūnijā ir publicējusi Centrālās un Austrumeiropas Privātā Kapitāla statistikas ziņojumu 2021. Pētījumā atrodams, ka kompāniju, kurās ticis apskatītajā reģionā investēts, skaits ir pieaudzis par 11%, kas ir acīm redzams pierādījums straujajai privātā un iespējkapitāla attīstībai Centrālajā un Austrumeiropā. 30.06.2022 The Performance of European Private Equity Benchmark Report 2021 The Performance of European Private Equity Benchmark Report 2021 Invest Europe’s research delves deep into private equity performance. Our 2021 sample, provided by Cambridge Associates, includes 718 European Buy-Out, Growth, and Venture Capital funds, an increase of 47 from the 2020 sample. The report also compares European funds with international peers. On many measures, European private equity performs at least on a par with North American funds, and well ahead of funds from the rest of the world.

 

Lai veicinātu riska kapitāla nozares attīstību Latvijā, seši lielākie uzņēmumi, kas darbojas riska kapitāla nozarē Latvijā – “Baltcap Management Latvia”, “EKO Investors”, “Hanseatic Capital Latvia”, “NCH Advisors INC.”, “Norvēģijas – Latvijas uzņēmējdarbības attīstības fonds” un “Small Enterprise Assistance Funds”, kā arī “Latvijas Attīstības aģentūra” nodibinājušas sabiedrisko organizāciju “Latvijas riska kapitāla asociācija” (LVCA).

Riska kapitāla fonds, investējot naudas līdzekļus uzņēmumā, kļūst par tā līdzīpašnieku, līdz ar to uzņemoties daļu no uzņēmējdarbības riska, bet arī sagaidot paaugstinātajam riskam atbilstošu atdevi. Fonds tāpat kā pārējie līdzīpašnieki ir tieši ieinteresēts uzņēmuma vērtības pieaugumā. Uzņēmumu īpašnieki un vadība, kas izvēlas šo finansējuma veidu, papildus finansu ieguldījumam saņem arī riska kapitāla fonda pieredzi, zināšanas un sakarus, tādejādi veicinot panākumus.

LVCA ir izvirzīti šādi uzdevumi:

  • Informēt uzņēmējus un sabiedrību par riska kapitāla finansēšanas iespējām;
  • Veicināt asociācijas biedru viedokļu un pieredzes apmaiņu;
  • Pārstāvēt biedru uzskatus un intereses pārrunās ar valsts institūcijām;
  • Organizēt un nodrošināt sadarbību ar starptautiskajām un citu valstu riska kapitāla asociācijām.

Asociācijas dibinātāji ir fondu vadības kompānijas, kuru pārvaldē ir dažāda lieluma un darbības profila investīciju fondi. 2003. gada nogalē Latvijas Riska kapitāla asociācija kļuva par Eiropas Riska kapitāla asociācijas (European Private Equity & Venture Capital Association) asociēto biedru. Šobrīd asociācija apvieno 40 organizācijas – lielāko daļu riska kapitāla nozares dalībnieku Latvijā.

Kristīne
Bērziņa
LVCA valdes priekšsēdētāja un “Livonia Partners” partnere
Anita
Matisone
LVCA Izpilddirektore
Jānis
Skutelis
LVCA Valdes loceklis, FlyCap partneris
Sandijs
Āboliņš Ābols
LVCA Valdes loceklis, BaltCap partneris
Edgars
Pīgoznis
LVCA valdes loceklis un Glücksburg Investments partneris
Mārtiņš
Bičevskis
LVCA Valdes loceklis un “Commercialisation Reactor Fund” Partneris
Harijs
Švarcs
LVCA valdes loceklis un SG Capital partneris
Rūdolfs
Krese
LVCA Valdes loceklis un ZGI Capital investīciju direktors
Eva
Berlaus
LVCA valdes juridiskā padomniece un Sorainen partnere
Guntars
Zīle
LVCA valdes juridiskais padomnieks un COBALT Latvia partneris