Investorus aicina pieteikties apbalvojumam "Gada investors 2019"

Latvijas privātā un juridiskā sektora investori ir aicināti līdz 13. decembrim iesniegt pieteikumus ikgadējam apbalvojumam “Gada investors 2019” par šī gada nozīmīgākajām investīcijām Latvijā.

Apbalvojums “Gada investors” tiks pasniegts jau piekto reizi, apzinot un popularizējot aizvadītā gada sekmīgākās pašmāju investīcijas. Tā ir Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijas (LVCA) un Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla (LatBAN) iniciatīva ar mērķi godināt investorus un darījumu konsultantus, kā arī ilggadējos nozares atbalstītājus, kuri snieguši nozīmīgu ieguldījumu Latvijas investīciju vides un uzņēmējdarbības attīstībā.

Šogad privātā sektora investoru kategorijā apbalvojums tiks pasniegts trijās nominācijās: “Gada investīcija" par investīcijas apmēru un perspektīvāko nākotnes prognozi, “Gada ienesīgākā investīcija" - par ienesīgāko investīciju pēc investīcijas atdeves koeficienta un absolūtos skaitļos no projekta nopelnītās summas, kā arī “Gada videi draudzīgākā investīcija" - par apjomīgāko investīciju ar pozitīvāko ietekmi uz vidi.

Savukārt juridiskajā sektorā apbalvojumi tiks pasniegti četrās nominācijās: “Gada investīcija", “Gada pārdošana", “Gada finanšu konsultants" un “Gada juridiskais konsultants".

Tāpat tiks apbalvoti “Gada nozares atbalstītāji" par ilgtspējīgu ieguldījumu nozares attīstībā. Šī apbalvojuma uzvarētājus noteiks Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla un Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijas valdes.

Privātā sektora apbalvojumam var pieteikties ikviens Latvijas investors, kā arī pretendentus var izvirzīt jebkurš interesents. Savukārt juridiskā sektora investorus un konsultantus apbalvojumiem var pieteikt Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijas biedri.

“Gada investors” ir iespēja atskatīties uz paveikto, saprast Latvijas investīciju tendences un attīstību. Ik gadu apbalvojumam tiek pieteikti investori, kuru ieguldījumi ir svarīgi Latvijas ekonomikas attīstībai. Šie veiksmes stāsti piesaista jaunuzņēmumu un privātā kapitāla investīciju jomai aizvien jaunus investorus. Atzīmējot apbalvojuma piecgadi, aicinām investorus apliecināt savus panākumus, piesakot tos balvai un parādot savu ieguldījumu plašākai sabiedrībai,” aicina LVCA valdes priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

“Gada investors 2019” svinīgā apbalvošanas ceremonija notiks 2020. gada 23. janvārī plkst. 16.30 Rīgā, “Altum” konferenču zālē, Doma laukumā 4. 

Pērn “Gada investors 2018” balvu “Gada investīcija” privāto investoru sektorā saņēma privātais investors Anatolijs Prohorovs par atkārtotu investīciju audiotehnoloģiju uzņēmumā “Sonarworks”. Savukārt juridisko un institucionālo investoru sektorā apbalvojumu nominācijā “Gada investīcija” saņēma starptautiskā investīciju kompānija “Kartesia” par pirmo investīciju darījumu Baltijas valstīs – antireflektīvā stikla ražošanas uzņēmuma “GroGlass” iegādi.