«ZGI-3» fonds pārdod izstāžu pakalpojumu sniedzēja «Art Fairs Service» kapitāldaļas

Riska kapitāla fonds «ZGI-3», kuru pārvalda alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks «ZGI Capital» pārdevis savus 28% izstāžu pakalpojumu sniedzēja «Art Fairs Service» kapitāldaļu. Uzņēmums ir attīstījies pēc biznesa plāna un dibinātājs Bruno Mellis izmanto savas tiesības nopirkt fondam piederošās kapitāla daļas, vēsta fonda investīciju direktors Rūdolfs Krese.
Uzņēmums tika reģistrēts 2014. gada pavasarī un vērsās pie investīciju fonda pēc finansējuma aprīkojuma iegādei. «ZGI Capital» novērtēja uzņēmēja biznesa plānu, komandu un klientus un piešķīra nepieciešamās investīcijas 280 tūkstošu eiro apjomā. Uzņēmums sekmīgi atrada savu nišu, kuru izdevās apgūt pateicoties gan inovatīviem tehniskiem risinājumiem, gan jauninājumiem loģistikā un darbu organizācijā. Tas pavēra iespēju Latvijas uzņēmumam izkonkurēt vietējās kompānijas, kas attiecīgajos tirgos darbojās jau gadiem. Šis sasniegums pierāda, ka pat tik šķietami tradicionālā nozarē kā mākslas izstāžu organizēšana un aprīkošana ar inovatīvu pieeju iespējams gūt panākumus.
Jau pirmajā gadā «Art Fairs Service» sasniedza 336 tūkstošu eiro apgrozījumu, 2015. gadā to dubultoja un 2016. gadā nonāca līdz 825 tūkstošu eiro apgrozījumam. Gadu no gada uzņēmums turpina gan ģeogrāfisko ekspansiju, gan jaunu tirgu iekarošanu. 2016. gadā aprīkotas izstādes Beļģijā, Zviedrijā, Nīderlandē, Vācijā, Itālijā, Anglijā, Dānijā, Lielbritānijā, Spānijā un Latvijā. 99% no apgrozījuma veido eksports. Uzņēmums plāno turpmāku izaugsmi Eiropas tirgū un paplašinājumu uz Tuvo Austrumu tirgu, pielietojot jaunus biznesa modeļus.
«Art Fairs Service» izpelnījies atzinību Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras konkursā «Eksporta un inovācijas balva 2016” sadaļā «Eksportspējīgākais komersants» un Latvijas Eksportpadomes apbalvojumu «Latvijas Eksportprece 2014».
Bruno Mellis, Art Fairs Service dibinātājs: “Art Fairs Service ir unikāla kompānija, jo darbojas ļoti šaurā biznesa nišā. Piedāvātais pakalpojums ir ārkārtīgi specifisks, ļoti profesionāls un novērtējams un saprotams vien šauram speciālistu lokam. Tomēr šie speciālisti par labu pakalpojumu ir gatavi maksāt lielu naudu. Vai jūs zināt kā jābūt krāsotai sienai, lai uz tās visefektīgāk izceltos glezna? Mēs zinām un par to saņemam daudz komplimentu un daudz naudas. Mēs šo krāsošanas tehniku saucam par slapjo trusi un šis slapjais trusis nu jau trīs gadus lauž mākslas ekspertu sirdis visā pasaulē. Pašreiz pakalpojumus piedāvājam tikai Eiropā, taču Tokija, Singapūra, Abudabi un Maiami jau gaida. Šobrīd to mēs vēl nevaram atļauties, jo aprīkojums ir ļoti dārgs un mums vēl nav tādas rocības, lai visus pasaules mākslas ekspertus darītu laimīgus. Bet pavisam drīz mēs būsim arī ASV, Āzijā un noteikti Arābu Emirātos. Tāds ir tuvāko trīs gadu plāns. Māksla, esi pacietīga - mēs jau nākam!”
Dace Bērziņa, ALTUM Finanšu starpnieku daļas vadītāja: “Uzņēmuma “Art Fairs Service” mērķtiecīgā attīstība un sekojošais pārdošanas darījums ir lielisks piemērs tam, kā uzņēmums startam un sākotnējai attīstībai izmanto valsts atbalsta instrumentus, savukārt vēlāk, turpinot izaugsmi, spēj piesaistīt jau privātos investorus. Tas ir arī pozitīvs signāls Latvijas uzņēmējdarbības videi, vēlreiz pierādot, ka mūsu uzņēmumi spēj radīt pasaules līmenī konkurētspējīgus pakalpojumus.”
Rūdolfs Krese, «ZGI Capital» investīciju direktors: “Šī ir ļoti sekmīga investīciju fonda «ZGI-3» investīcijas realizācija, jo ieguldījums tika veikts jaunuzņēmumā, bet iziets tiek no jau stabili strādājoša uzņēmuma, kurš ar riska kapitāla fonda palīdzību tikai trīs gados spēja izaugt līdz nākošajam attīstības līmenim un, piesaistot lētāku finansējumu no bankas, veiktu fonda izpirkšanu. Tādā veidā fonds ir izpildījis savu misiju, bet uzņēmums ieguvis platformu tālākai attīstībai. «ZGI Capital» ir viens no pieredzes bagātākajiem alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldniekiem Latvijā, tā lielākais investors ir Attīstības finanšu institūcija «Altum». «ZGI Capital» trīs gadus pēc kārtas saņēmis Latvijas riska kapitāla asociācijas apbalvojumus konkursā “Gada investors””.
Papildus informācija:
http://www.zgi.lv/lv/, zgi@zgi.lv
http://www.artfairsservice.com/
https://www.altum.lv/lv/