Livonia Partners kopā ar uzņēmuma vadību iegādāsies Santa Monica Networks Latvijā un Lietuvā

Baltijas alternatīvo ieguldījumu fonds Livonia Partners un Santa Monica Networks līdzšinējā vadība ir vienojušies par Baltijas vadošās datu pārraides tīklu un IT drošības risinājumu uzņēmumu grupas Santa Monica Networks Latvijas un Lietuvas uzņēmumu kopīgu iegādi. Saistītā darījumā Somijas Elisa Corporation ir vienojusies iegādāties Santa Monica Networks Somijas un Igaunijas uzņēmumus.

Santa Monica Networks ir atzīts un uzticams partneris tehnoloģiju jomā Baltijas reģionā. Uzņēmums darbojas nozarē, kas piedzīvo strauju izaugsmi – datu un datu centru tīkli, IT sistēmu integrācija, mākoņpakalpojumi, Lietu interneta (internet of things) un digitālās drošības risinājumi līdz ar ātri augošo datu pārraides apjomu organizācijām kļūst arvien nozīmīgāki,” stāsta Kristīne Bērziņa, Livonia Partners dibinātāja un partnere.

Šī ir trešā Livonia Partners Fund I investīcija. Pagājušā gada februārī Livonia iegādājās Igaunijas saunu materiālu, gatavu saunu un termiski apstrādātas koksnes produktu ražotāju Ha Serv, savukārt oktobrī veica investīciju Igaunijas mājas un dārza preču mazumtirdzniecības zīmolā Hortes. Fonds investē augošos Baltijas valstu vidēja lieluma uzņēmumos ar spēcīgu vadību.

2016. gadā Santa Monica Networks Latvijā un Lietuvā strādāja ar 23.4 miljonu eiro lielu apgrozījumu. Starp uzņēmuma 52 darbiniekiem ir vadošie Baltijas datu pārraides tīklu un IT drošības speciālisti. Santa Monica Networks piedāvā risinājumus lielākajiem telekomunikāciju, IT un mediju uzņēmumiem, publiskā sektora un finanšu institūcijām, kā arī ražošanas uzņēmumiem. Kompānija strādā ar vadošajiem starptautiskajiem datu pārraides tīklu, datu centru un IT drošības infrastruktūras produktu ražotājiem, tai skaitā, Cisco, Hewlett Packard Enterprise un Juniper Networks.

Santa Monica Networks Latvia valdes priekšsēdētājs Uģis Bērziņš stāsta: “Livonia Partners komandas kompetence un kontaktu tīkls ir nozīmīgs pienesums biznesa attīstībai un veido lieliskus apstākļus uzņēmuma turpmākai izaugsmei. Līdz ar IT risinājumu straujo attīstību un Baltijas valstu digitālo konverģenci ar Eiropu, kopā ar Livonia Partners plānojam nostiprināt uzņēmuma pozīciju tirgū, paplašinot kompānijas kompetenču loku, palielinot klientu bāzi un stiprinot Latvijas un Lietuvas uzņēmumu sadarbību.”

Darījums Livonia Partners nodrošina kontrolpaketi Santa Monica Networks Lietuvas un Latvijas uzņēmumos, un nozīmīgu akciju daļu saglabā arī līdzšinējā uzņēmuma vadība. “Tā ir mūsu fonda investīciju pieeja. Šajā biznesā liela nozīme ir cilvēkiem, tāpēc esam gandarīti, ka varam sadarboties ar pieredzējušu vadības komandu un viņu labākajiem speciālistiem, lai turpinātu attīstīt uzņēmumu atbilstoši tā augstajam potenciālam,” skaidro Livonia Partners dibinātājs un partneris Mindaugas Utkevičius .

 

 

Papildu informācija:

Kristīne Bērziņa, Livonia Partners partnere

+371 28344808, kristine.berzina@livoniapartners.com 

 

Uģis Bērziņš, SIA Santa Monica Networks valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors

+371 2920 9944, ugis.berzins@smn.lv

 

 

 

Livonia Partners ir Baltijas privātā kapitāla ieguldījumu sabiedrība, kas šobrīd pārvalda 83 miljonus eiro, vadot “Livonia Partners Fund I” un “Livonia Partners EIF Co-Investment Fund”. Uzņēmuma dibinātāji un vadītāji ir Kaido Veske, Kristīne Bērziņa, Rains Lehmuss (Rain Lõhmus) un Mindaugas Utkevičius; fonda ieguldītāji ir vietējie un starptautiskie institucionālie investori. Livonia investoru vidū ir Baltijas Inovāciju fonds, kas ir kopīga Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Eiropas Investīciju fonda iniciatīva, Baltijas valstu pensijas fondi.

www.livoniapartners.com

Santa Monica Networks ir vadošais Baltijas reģiona datu pārraides tīklu risinājumu izstrādes un uzturēšanas pakalpojumu piegādātājs, kas nodrošina tīklu dizainu, izveidi un ierīkošanu, kā arī IT drošības un datu centru risinājumus. Kompānijas klientu lokā ir lielākie uzņēmumi, valsts un finanšu institūcijas un tā strādā ar pasaules vadošajiem datu pārraides tīklu, datu centru un IT drošības infrastruktūras risinājumu ražotājiem.

www.smn.lv

www.smn.lt