Pasniegti Gada investors 2019 apbalvojumi

23. janvārī “Gada investors” 2019 apbalvošanas ceremonijā “Gada investīcija” balvu saņēma investoru grupa “Karma Ventures”, “Practica Capital”, “SuperAngel", “Imprimatur Capital” un “Revo Capital” par investīciju “Sonarworks”. “Callidus Capital” ieguva “Gada finanšu konsultants” 2019 balvu un “COBALT” - “Gada juridiskais konsultants” 2019 apbalvojumu.

“Gada investors” ir LVCA un Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkla (LatBAN) iniciatīva, kas izveidota 2015. gadā ar mērķi godināt investorus un darījumu konsultantus, kā arī nozares atbalstītājus, kuri snieguši nozīmīgu ieguldījumu Latvijas investīciju vides un uzņēmējdarbības attīstībā. 

Kristīne Bērziņa, LVCA valdes priekšsēdētāja apbalvošanas ceremonijā teica, ka 2019. gads uzņēmumu un institucionālo ieguldījumu jomā bijis aktīvs. Svarīgi, ka darbu uzsākuši jaunās paaudzes fondi. Nozīmīgs notikums aizgājušajā gadā bija arī visu trīs Baltijas valstu un Eiropas Investīciju fonda vienošanās par Baltijas Inovāciju fonda II izveidi, kas dod iespēju jaunu fondu izveidei reģionā. Kristīne aicināja sanākušos darīt lielas lietas un veidot apjomīgus fondus, jo ieguldāmais darba apjoms gan lielu, gan mazu lietu gadījumā būtiski neatšķiras. 

“Gada investors 2019” laureāti uzņēmumu un institucionālo investoru sektorā:

  • Apbalvojumu "Gada investīcija" saņēmai “Karma Ventures”, “Practica Capital”, “SuperAngel", “Imprimatur Capital" un “Revo Capital” par A sērijas investīciju audiotehnoloģiju uzņēmumā “Sonarworks”. 
  • “Gada finanšu konsultants” apbalvojums pasniegts “Callidus Capital” par “KOOL Latvija” konsultēšanu par dažādu veidu finansējuma (riska kapitāla, valsts atbalsta, kredītiestāžu finansējuma un privātā kapitāla) piesaistīšanu uzņēmuma attīstībai un par pircēja konsultēšanu A/S “Smiltenes piens” iegādes darījumā.  
  • Savukārt apbalvojumu “Gada juridiskais konsultants” saņēma “COBALT” par “Marguerite Fund” konsultēšanu “Conexus Baltic Grid” akciju pārdošanas procesā un par juridisko atbalstu LVCA, palīdzot panākt Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likuma grozījumus, kuru rezultātā būtiski tika samazināti fondu maksājumi FKTK un to atskaišu pienākumi.
  • Apbalvojumu "Gada nozares atbalstītājs" saņēma Reinis Znotiņš un Gatis Eglītis par atbalstu Alternatīvo ieguldījumu fondu un to pārvaldnieku likuma grozījumu un citu riska un privātā kapitāla nozarei svarīgu jautājumu risināšanā. 

"Gada investors 2019" laureāti privāto investoru sektorā: 

  • Apbalvojumu "Gada investīcija" par investīcijas apjomu un perspektīvāko nākotnes prognozi saņēmuši Uldis Ūsītis, Guntars Stabulnieks un Juris Birznieks par investīciju 76 000 eiro apmērā interaktīvo tirdzniecības plauktu displeju ražotājā “VividTech”. Ar investoru palīdzību piesaistīts arī “Altum” līdzaizdevums 114 000 eiro apjomā. 
  • Nominācijā “Gada videi draudzīgākā investīcija” par apjomīgāko investīciju ar pozitīvāko ietekmi uz vidi apbalvojumu saņēmuši Kārlis Babulis un Jānis Grīnbergs par investīciju 20 000 eiro apjomā uzņēmumā “Fertilizer Group” un kredītlīnijas piesaisti četru miljonu eiro apmērā. 
  • LatBAN valdes apbalvojums "Gada nozares atbalstītājs" pasniegts "TechHub Rīga" par ilggadēju investīciju vides atbalstu un jaunuzņēmumu kopējās mājas veidošanu. 

“Gada investors 2019” notiek ar Ekonomikas ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Finanšu institūcijas Altum un ERAF atbalstu.  Plašāka informācija par iniciatīvu "Gada investors" pieejama: http://www.gadainvestors.lv