"Merito Partners" investēs 50 miljonus eiro desmit saules spēkstaciju izveidē Latvijā

Lai vairotu Latvijas enerģētikas neatkarību un zaļās enerģijas pieejamību, investīciju uzņēmums "Merito Partners" ("Merito") tuvāko divu gadu laikā ieguldīs 50 miljonus eiro desmit jaunu saules elektrostaciju (SES) izveidē Latvijas reģionos. Plānots, ka līdz šī gada nogalei ekspluatācijā tiks nodotas vismaz astoņas SES ar kopējo jaudu 55 MW.

 

Mikus Janvars, "Merito" partneris un līdzdibinātājs: "Saules spēkstaciju izveidei "Merito" dibinātais ieguldījumu fonds "Merito Sustainable Energy FUND I" ar kopējo apjomu 20 miljoni eiro līdz šim piesaistījis investīcijas no vairākiem desmitiem Latvijas investoru, un jaunu investoru piesaiste turpinās. Ņemot vērā saules enerģijas attīstības potenciālu, interese no investoru puses ir pārsniegusi mūsu gaidas. Tas ir pierādījums tam, ka Latvijas enerģētiskā neatkarība un Eiropas zaļais kurss ir ne vien valstiska prioritāte, bet arī investīcija ar pievilcīgu atdevi, kas palīdzēs Latvijai pacelties no pēdējās vietas saules enerģijas izmantošanā Eiropas Savienībā."

 

"Merito" fonda ieguldījumu apvienojot ar banku līdzfinansējumu, desmit elektrostaciju būvniecībai Latvijas ekonomikā tiks investēti aptuveni 50 miljoni eiro. Jaunās SES gadā ražos vismaz 70 000 MWh elektrības, tādējādi ar zaļo enerģiju apgādājot vairāk nekā 35 000 mājsaimniecību visā Latvijā. Pirmās SES tiks pieslēgtas Valmierā, Zilupē un Rūjienā, savukārt 2023. gada otrajā pusē – vēl piecās Latvijas pilsētās.

               

SES projektu īstenošanai "Merito" kopā ar pieredzējušiem jomas ekspertiem ir izveidojuši atjaunīgās enerģijas attīstīšanas uzņēmumu "Saules Energy".

 

"Saules Energy" valdes priekšsēdētājs Artūrs Plūme: "Strādājam ar pārliecību, ka ieguldījumiem atjaunīgajos energoresursos ir jākalpo plašai sabiedrībai, vienlaikus nodrošinot ienesīgumu investoriem. Ņemot vērā, cik ļoti Latvijai šobrīd nepieciešams jūtams progress atjaunīgās enerģijas īpatsvara audzēšanā, savus spēkus esam fokusējuši uz projektiem, kuri sāks zaļu un lētāku elektrību ražot jau šogad. Vairumam mūsu attīstīto SES jau ir saņemtas būvatļaujas un pasūtītas iekārtas, atliek vien īstenot būvniecību tuvāko mēnešu laikā."

 

"Merito" finansētās SES tiek attīstītas ar pieslēgumu sadales infrastruktūrai, tādējādi elektroenerģijas ražošana notiek tuvu tās patērētājiem – reģionālo pilsētu iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Šāda stratēģija gan nodrošina stabilu patēriņu, gan spēcina Latvijas reģionu enerģētisko drošību.

 

Par projekta īstenotājiem

 

"Merito Partners" ir strauji augošs privātā kapitāla ieguldījumu uzņēmums, kas darbojas Latvijā un tuvākajā reģionā. Tas Latvijas investoru vārdā īsteno kapitāla un ilgtspējīgas enerģijas investīciju stratēģijas. "Merito Partners" 100% piederošais "Merito Management AIFP" ir Latvijas Bankā reģistrēts alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks.

 

"Saules Energy" ir Latvijas kapitāla atjaunīgās enerģijas projektu attīstītājs. Tā mērķis ir panākt, lai investīcijas videi draudzīgās tehnoloģijās būtu ienesīgas un kalpotu plašam sabiedrības lokam. "Saules Energy" sadarbojas ar vadošajiem ekspertiem un ražotājiem no visas pasaules, lai atjaunīgo enerģiju padarītu pieejamu reģionos, kur tā nav pietiekami izplatīta.

 

 

Papildu informācija:

Agnese Ruberte

"Merito Partners" komunikācijas konsultante

M. +371 29337759, e-pasts: pr@meritopartners.com