Apbalvoti 2016. gada sekmīgākie Latvijas investori “ZGI Capital” un Anatolijs Prohorovs

“Gada investors” balvu jau otro gadu pēc kārtas rīko Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācija (LVCA) un privāto investoru biedrība „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” (LatBAN). Šogad apbalvojumi privāto un juridisko personu sektoru investoriem piešķirti astoņās nominācijās.

 

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, uzrunājot “Gada investors ’16” laureātus un investīciju nozares profesionāļus, uzsver: “Šodien mēs godinām projektus ar augstāko iespējamo pievienoto vērtību. Bez gudrā jeb riska kapitāla nav iedomājama moderna un inovatīva ekonomika. Savukārt bez biznesa eņģeļu investīcijām nav iedomājama veselīga inovāciju ekosistēmas attīstība. Riska kapitāls jeb gudrā nauda ir iespēja uzņēmējiem ne tikai saņemt papildu investīcijas, bet arī pieredzes bagātu ekspertu padomus savu ideju īstenošanai. Savukārt biznesa eņģeļi ir kā jauna pavasara vēstneši. Biznesa eņģeļu intuīcija, zināšanas un drosme kāpina valsts eksporta potenciālu, kas ir drošākais valsts tautsaimniecības ceļš augšup.

 

“Gada investors ’16” juridisko personu sektora laureāti:

 

-   Balvu “Gada investīcijasaņēmis fondu vadības uzņēmums “ZGI Capitalpar investīciju mobilo maksājumu pakalpojumu uzņēmumā Mobilly”.

-   Balvu “Gada nozares atbalstītājs par pozitīvās ietekmes apmēru nozarē saņēmis Dr.sc.administr. Anatolijs Prohorovs, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” asociētais profesors un“Proks Capital” valdes priekšsēdētājs.

-   Apbalvojumu “Gada finanšu konsultants saņēmusi auditorkompānija “Ernst & Young Balticpar konsultācijām investīciju fondam “Marguerite” par 28,97 % AS “Latvijas Gāze” akciju iegādi.

-   “Gada juridiskais konsultants balvu saņēmis zvērinātu advokātu birojs “COBALT par konsultācijām investīciju fondam “Marguerite” saistībā ar 28,97 % AS “Latvijas Gāze” akciju iegādi, Austrijas riska kapitāla uzņēmumam “AMIC Energy Management GmbH” 100 % degvielas uzpildes staciju operatora “LUKoil Baltija R” daļu iegādē un Igaunijas riska kapitāla uzņēmumam “Koha Capital” Oü par investīcijām Latvijas start-up uzņēmumā “Giraffe360”.

 

2016. gads privātā un riska kapitāla nozarē bijis produktīvs - LVCA biedri veikuši vairāk nekā 50 investīcijas, sniedzot vairāk nekā 15 miljonu eiro lielu finansiālo atbalstu dažādu nozaru uzņēmumiem. Vēlos uzsvērt, ka investīciju nozarē svarīga loma ir arī citu tirgus profesionālo dalībnieku  - juristu un finanšu speciālistu - ieguldījumam. Tas ir kopdarbs, kā rezultātā Latvijas investīciju vide aug un attīstās. Visi “Gada investors ’16” juridisko personu sektora apbalvojumu ieguvēji ir mūsu industrijas vizionāri, kuru darba rezultātu un ieguldījumu varam novērtēt ar augstākās kvalitātes zīmi,“ stāsta Edgars Pīgoznis, LVCA valdes priekšsēdētājs.

 

“Gada investors ’16” privāto personu sektora laureāti:

 

-   Balvu “Gada investors” saņēmis Anatolijs Prohorovs par investīciju mūzikas un skaņas tehnoloģiju uzņēmumāSonarworks.

-   Balvu par investīciju ar lielāko atdevi “Gada ienesīgākā investīcija saņēmis Jevgēnijs Roščins par ieguldījumu projektā “Tooth Fairy’s Tools”, kas izstrādā inovatīvus risinājumus darbam zobārstniecības jomā.

-   “Gada videi draudzīgākā investīcija balvu saņēmis Ģirts Cēlājs par investīciju elektro kartingu ražošanas un kartadromu attīstības projektā “Blue Shock Race”.

-   “Gada nozares atbalstītājs balvu saņēmusi Rīgas Tehniskā universitāte par atbalstu jaunuzņēmumu vadības izglītošanā un prototipu izgatavošanā, izgudrojumu komercializācijas veicināšanā.

 

Juris Birznieks, LatBAN valdes loceklis: “Ir būtiski apzināties, ka investīciju saņemšana ir tikai pirmais solis ceļā uz projekta attīstību un iespēju biznesam kļūt par tā saucamo veiksmes stāstu. Mēs turpinām tradīciju godināt Latvijas privātos investorus, biznesa eņģeļus, kuri ir uzņēmušies risku un ieguldījuši savus līdzekļus, jo ir novērtējuši biznesa attīstības potenciālu. Tas ir veids, kā varam celt investīciju nozares kvalitātes līmeni un attīstīt Eiropas un arī pasaules mērogā konkurētspējīgus biznesa projektus.

 

Ar visiem “Gada investors ’16” balvas pretendentiem privāto un juridisko personu sektoros iespējams iepazīties interneta vietnē: http://www.gadainvestors.lv.

 

Par balvu Gada investors

 

Balvas “Gada investors” tradīcija uzsākta 2015. gadā, sadarbojoties Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijai (LVCA) un p’ivāto investoru biedrībai „Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” (LatBAN). LVCA un LatBAN kopīgi īstenotās iniciatīvas mērķis ir veicināt investīciju nozares attīstību Latvijā, paplašinot investoru tīklu. Apzinot un popularizējot gada veiksmīgākās investīcijas, organizatori vēlas vērst uzmanību uz Latvijā vēl jaunās nozares izšķirošo nozīmi perspektīvo projektu atbalstīšanā.

 

Papildu informācija:

Laila Zilgalve

Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācijas (LVCA) projektu vadītāja

Tālr. 26544649

E-pasts: laila@lvca.lv