“Livonia Partners” ieguldīs Lietuvas kabeļtelevīzijas un interneta pakalpojumu sniedzējā “Cgates”

Baltijas alternatīvo ieguldījumu fonds “Livonia Partners” kopā ar “LHV Pension Funds” un “Ambient Sound Investments” ir vienojušies investēt uzņēmumā “Cgates”, kas ir viens no Lietuvas vadošajiem kabeļtelevīzijas un interneta pakalpojumu sniedzējiem.

“Livonia Partners” vadītais konsorcijs iegādāsies “Cgates” mazākuma akciju daļu, lai atbalstītu uzņēmuma izaugsmi, kā arī tīkla un tehnoloģiju modernizāciju. Darījumam nepieciešams Lietuvas Republikas uzraugošo iestāžu apstiprinājums.

“Augošajā Lietuvas tirgū “Cgates” jau ir izdevies pierādīt, ka uzņēmums spēj gan organiski attīstīties, gan arī pārņemt un veiksmīgi integrēt citus tirgus spēlētājus,” stāsta Kristīne Bērziņa, “Livonia Partners” dibinātāja.

“Cgates” ir otrs lielākais kabeļtelevīzijas operators Lietuvā, kas 2016. gadā sasniedzis 19.5 miljonu eiro lielu konsolidēto apgrozījumu. Uzņēmumā strādā gandrīz 300 darbinieku. “Cgates” piedāvā kabeļtelevīziju un digitālo televīziju, optisko internetu un fiksētos telefonsakarus vairāk nekā 270 tūkstošiem klientu 18 pilsētās. Viļņā bāzētā uzņēmuma lielākie īpašnieki ir Igaunijas kabeļtelevīzijas operatora “Starman” dibinātāji, ko šogad iegādājās “Elisa Corporation” no Somijas.

“Jaunie investori atbalsta mūsu stratēģiju kļūt par tirgus līderiem, turpināt attīstīt savu zīmolu, pilnveidot uzņēmumu un meklēt jaunas konsolidācijas iespējas – lai piedāvātu nozarē labāko platformu visplašākajai auditorijai. Mēs novērtējam, ka varam sadarboties ar “Livonia Partners” un izmantot investoru starptautisko pieredzi šajā sektorā,” saka Petras Kirdeika, “Cgates” izpilddirektors.

“Šis darījums ir noslēdzošais solis divus gadus ilgam periodam, kurā mēs restrukturējām savus telekomunikāciju uzņēmumus Baltijas valstīs,” skaidro Indrek Kuivallik, “Polaris Invest” priekšsēdētājs. “Lietuvas tirgum ir plašs potenciāls, un šobrīd mēs esam veiksmīgā pozīcijā, lai no tā iegūtu iespējami daudz.”

Šis ir ceturtais “Livonia Partners Fund I” ieguldījums. “Livonia Partners Fund I” stratēģija paredz investēt augošos, izcili pārvaldītos vidēja lieluma Baltijas valstu uzņēmumos. Pērn fonds pārņēma “Ha Serv”, Igaunijā bāzētu saunu un saunu materiālu ražotāju, un “Hortes”, Igaunijas vadošo mājas un dārza preču mazumtirdzniecības zīmolu. Šī gada sākumā fonds iegādājās datu pārraides tīklu un IT drošības risinājumu uzņēmumu  “Santa Monica Networks” Latvijā un Lietuvā.

Šis ir fonda otrais ieguldījums telekomunikāciju un tehnoloģiju nozarē – sektorā, kur “Livonia Partners” komandai ir plaša pieredze.  “Livonia Partners” partneri Rains Lehmuss (Rain Lõhmus) un Kristīne Bērziņa iepriekš strādāja attiecīgi “Starman” un “Lattelecom”. Investoru konsorcijā piedalās arī investīciju uzņēmums “Ambient Sound”, kuru vada “Skype” dibinātāji.

Papildu informācija:

Kristīne Bērziņa, Livonia Partners, + 371 28344808, kristine.berzina@livoniapartners.com

 

"Livonia Partners" ir Baltijas privātā kapitāla ieguldījumu sabiedrība, kas "Livonia Partners Fund I" un “Livonia Partners EIF Co-Investment Fund” ietvaros šobrīd pārvalda 83  miljonus eiro. Uzņēmuma dibinātāji un vadītāji ir Kaido Veske, Kristīne Bērziņa, Rains Lehmuss (Rain Lõhmus) un Mindaugs Utkevičus (Mindaugas Utkevičius); fonda ieguldītāji ir iekšzemes un starptautiskie institucionālie investori. Livonia dibināšanā piedalījās arī Baltijas Inovāciju fonds, kas ir kopīga Igaunijas, Latvijas un Lietuvas iniciatīva, un Eiropas Investīciju fonds.

www.livoniapartners.com

“LHV Pension Funds Estonia” (LHV) ir viens no Baltijas valstīs lielākajiem pensiju fondu pārvaldītājiem ar vairāk nekā 170 000 klientu, kuru pārvaldībā esošie aktīvi pārsniedz 1 miljardu eiro. Fonds ir daļa no Igaunijas finanšu grupas LHV, kuras akcijas tiek kotētas Nasdaq Baltijas biržā.

www.lhv.ee/en/pension/fund-management

Ambient Sound Investments” ir neatkarīgs investīciju uzņēmums, ko 2003. gadā izveidojuši četri “Skype Technologies” dibinātāji. Uzņēmums šobrīd pārvalda partneru aktīvus vairāk nekā 100 miljonu apmērā ar fokusu uz tehnoloģiju nozares firmām.

http://www.asi.ee/

“Cgates” ir viens no Lietuvas lielākajiem kabeļu tehnoloģijas izklaides un komunikācijas uzņēmumiem. Tas dibināts 1991. gadā un šobrīd piedāvā kabeļtelevīziju un digitālo televīziju, platjoslas internetu un fiksētos telefonsakarus vairāk nekā 270 000 klientiem 18 pilsētās.

http://www.cgates.lt