Livonia Partners Fund II noslēdz investoru līdzekļu piesaisti ar 157 miljoniem eiro

Kopš pirmā alternatīvo ieguldījumu fonda izveides 2015. gadā 73 miljonu eiro apmērā Livonia Partners ir ievērojami palielinājis līdzekļu piesaistes apjomu. Galvenās investīciju jomas pirmajam fondam bija specializētā ražošana un TMT (tehnoloģiju, mediju un telekomunikāciju) sektors, un Livonia Partners kopumā saglabā līdzīgu fokusu. Kopš pirmās līdzekļu piesaistes otrajam fondam pagājušā gada septembrī Livonia Partners komanda ir īstenojusi trīs jaunus investīciju projektus, un Mindaugas Rapolas un Ernests Bordāns kļuvuši par komandas nākamās paaudzes darījumu partneriem.

 

Livonia Partners Fund II atbalsta vairāki institucionālie investori, tostarp Baltijas un Ziemeļvalstu pensiju fondi, starptautiskās institūcijas un privātie investori, no kuriem lielākā daļa ir būtiski palielinājuši savu dalību otrajā fondā. Neskatoties uz sarežģīto ģeopolitisko situāciju un lielo inflāciju, Livonia Fund II piesaistījis arī virkni jaunu investoru.

 

“Esam piedzīvojuši komandas izaugsmi gan skaitliskā, gan pieredzes ziņā un saglabājuši investīciju tempu reģionā, kā arī stratēģijā, kurā uzskatām sevi par ekspertiem,” saka Livonia Partners partnere un līdzdibinātāja Kristīne Bērziņa. “Baltijas investīciju vide pēdējo 10 gadu laikā ir kļuvusi ārkārtīgi pievilcīga, jo arvien vairāk uzņēmēju cenšas paplašināt savu darbību visā Eiropā. Iegādājoties uzņēmumus, mēs palīdzam tiem veicināt paaudžu maiņu un organisku vai stratēģisku attīstību. Esam pateicīgi par investoru nesatricināmo atbalstu izaicinošajos makroekonomiskajos apstākļos.”

 

“Mūsu sadarbība ar Livonia Partners aizsākās 2015. gadā, kad veicām ieguldījumus Livonia Partners Fund I. Ar prieku turpinām atbalstīt Livonia Partners, ieguldot arī otrajā fondā. Esam īpaši gandarīti, ka varam investēt Latvijā reģistrētā fondā un veikt ilgtspējīgus ieguldījumus augošos Latvijas un Baltijas uzņēmumos,” stāsta fonda lielākā investora Swedbank Ieguldījumu pārvaldes līdzekļu pārvaldnieks Oskars Briedis.

 

"Luminor pārvaldītie pensiju fondi Igaunijā, Latvijā un Lietuvā ir gandarīti investēt Livonia Partners Fund II. Fonds fokusējas uz Baltijas uzņēmumu izaugsmes iespēju identificēšanu, un tam ir liela pieredze uz ilgtspēju vērstos ieguldījumos, kas cieši saskan ar pensiju fondu investoru vēlmi pēc ilgtermiņa vērtības radīšanas," saka Atis Krūmiņš, “Luminor” aktīvu pārvaldes un pensiju daļas vadītājs Baltijā.

 

Kopš darbības uzsākšanas 2015. gadā Livonia Partners ir īstenojis 21 ieguldījumu projektu, izveidojot veiksmīgu portfeli ar vairāk nekā 2400 darbiniekiem un kopējiem ieņēmumiem vairāk nekā 400 miljonu eiro apmērā. Livonia Fund II ieguldījumu stratēģijas pamatprincipi ietver ilgtspējīgas izaugsmes perspektīvas un jēgpilnu pozitīvu ietekmi uz sabiedrību un vidi. Uzņēmumu vērtība parasti ir no 10 miljoniem līdz 100 miljoniem eiro. Kopš pirmās līdzekļu piesaistes 2021. gada septembrī Livonia partners fonds ir investējis BestAir un Zave (zaļo mājas klimata risinājumu izplatītāji), CSUB (vadošais kompozītmateriālu risinājumu piegādātājs zemūdens un akvakultūras nozarēm Ziemeļeiropā) un Stebby (Baltijas pakalpojumu tirgū lielākais labsajūtas uzņēmums). Livonia iegādājas vairākuma un mazākuma akcijas nobriedušos uzņēmumos, kuru īpašnieki vēlas pārdot uzņēmumu vai meklē finansējumu tā izaugsmei.

 

Par Livonia Partners

 

Livonia Partners ir Baltijas privātā kapitāla ieguldījumu uzņēmums, kas šobrīd pārvalda 240 miljonu eiro. Livonia komanda strādā Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Fonda ieguldītāji ir Baltijas un Ziemeļvalstu pensiju fondi, tostarp Swedbank, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka, Eiropas Investīciju fonds (EIF), kas iegulda caur Baltijas Inovāciju fondu 2 (iniciatīva, kas izveidota, sadarbojoties Igaunijas Republikai, Latvijas Republikai, Lietuvas Republikai un EIF) un citi. Livonia Fund II ir klasificēts kā 8. panta jeb “gaiši zaļais” fonds saskaņā ar ES jauno Ilgtspējīgas finanšu informācijas atklāšanas regulu.

 

Sekojiet Livonia Partners LinkedIn. Vairāk informācijas www.livoniapartners.com.

 

 

Papildu informācija:

 

Kristīne Bērziņa

Livonia Partners partnere un līdzdibinātāja

kristine.berzina@livoniapartners.com

Vairāk uzziniet vietnē www.livoniapartners.com