BALTIC VCA SUMMIT 2022

Privātā un iespējkapitāla tirgus eksperti tiksies Baltijas VCA samitā Rīgā

 

Lai apspriestu sadarbības iespējas, aktuālās tendences privātā un iespējkapitāla tirgos, dalītos pieredzē investēšanā un kapitāla piesaistē, kā arī diskutētu par iespējām un izaicinājumiem, ko  rada satricinājumi ģeopolitiskajā un finanšu pasaulē, 25. un 26. augustā Baltijas VCA samitā Rīgā tiksies privātā un iespējkapitāla nozares eksperti.

 

Baltijas VCA samits ik gadu augusta beigās norisinās kādā no Baltijas valstu pilsētām, un tajā galvenokārt pulcējas privātā un iespējkapitāla nozares dalībnieki no Baltijas, Polijas un Ziemeļvalstīm. Samita ietvaros norisinās konference, meistarklases, un vienlaikus tas veido nozīmīgu platformu nozares dalībnieku tīklošanai, apmainoties ar idejām, pieredzi, kontaktiem un citām darbam nozarē svarīgām lietām. Ņemot vērā, ka šis gads finanšu pasaulei nesis negaidītus liela mēroga izaicinājumus, šogad samita konferences daļā, kas plānota 25. augustā, galvenie jautājumi būs par to, kā ar tālredzīgām investīciju stratēģijām pielāgoties politiskiem, ekonomiskiem un vides satricinājumiem.

 

“Lai gan globāli redzam, ka šis gads ir izaicinājumiem bagāts, privātā un iespējkapitāla nozare Baltijas reģionā turpina aktīvi investēt uzņēmumos, un tieši šobrīd paveras jaunas investīciju iespējas. Tiesa, šis arī ir mirklis, kad, veicot investīcijas, jārīkojas īpaši uzmanīgi un jābūt tālredzīgiem, ar vēsu prātu izsverot iespējamos riskus un apzinoties izaicinājumus, ko var nest nākotne. Šobrīd, kad Baltijas valstis vēlas nodrošināt enerģētisko neatkarību, privātā kapitāla loma infrastruktūras attīstības projektos ir būtiskāka nekā jebkad agrāk, tāpēc ieguldījumi infrastruktūrā noteikti pašlaik ir viena no aktualitātēm, kurai veltīsim uzmanību arī samita laikā,” norāda samita organizatoru Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācijas (LVCA) valdes priekšsēdētāja un “Livonia Partners” partnere Kristīne Bērziņa.

 

LVCA valdes priekšsēdētāja uzsver, ka, neskatoties uz augsto nenoteiktības pakāpi kā politiskajā, tā ekonomiskajā vidē, privātā un iespējkapitāla nozares spēlētāji jūtas spējīgi pielāgoties un turpināt nodrošināt savu portfeļkompāniju attīstību un peļņu investoriem. Šobrīd vairāk nekā jebkad agrāk nozarē strādājošos vieno pārliecība, ka jāstrādā ciešā sazobē, mijiedarbojieties un kopīgi meklējot risinājumus. Nozare Baltijas un Skandināvijas valstīs šobrīd strādā vienotā tirgū, kas vairo tās stabilitāti un spēju veiksmīgāk tikt galā ar ārējiem satricinājumiem.

 

Baltijas VCA samits notiek jau 12 gadu, un to pēc rotācijas principa organizē Baltijas valstu Privātā un riska kapitāla asociācijas. Šogad tas Rīgā pulcēs aptuveni 250 privātā un iespējkapitāla nozares pārstāvjus no Baltijas jūras reģiona. Samita ietvaros noritēs ne tikai konference, kurā tiks apspriestas nozares aktualitātes, bet tā ir arī ļoti nozīmīga tīklošanas iespēja nozares dalībniekiem. Baltijas VCA samita norisi finansiāli atbalsta vadošā privātā kapitāla un iespējkapitāla investīciju kompānija Baltijas valstīs “BaltCap”, zvērinātu advokātu birojs “TGS Baltic”, privātais investīciju fonds “INVL”, kā arī Eiropas investīciju fonds (EIF) un juridisko pakalpojumu uzņēmums “Cobalt”.

Par LVCA

“Latvijas Privātā un  riska kapitāla asociācija” (LVCA) ir sabiedriska organizācija, kuru nodibinājuši seši lielākie uzņēmumi, kas dibināšanas brīdī darbojās iespējkapitāla nozarē Latvijā: “Baltcap Management Latvia”, “EKO Investors”, “Hanseatic Capital Latvia”, “NCH Advisors INC.”, “Norvēģijas – Latvijas uzņēmējdarbības attīstības fonds” un “Small Enterprise Assistance Funds”, kā arī “Latvijas Attīstības aģentūra”, lai veicinātu iespējkapitāla nozares attīstību Latvijā. Asociācijas dalībnieki ir fondu vadības kompānijas, kuru pārvaldē ir dažāda lieluma un darbības profila privātā un iespējkapitāla fondi. Šobrīd asociācija apvieno 40 organizācijas – lielāko daļu iespējkapitāla nozares dalībnieku Latvijā. Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācija pārstāv nozares intereses Eiropā, tai skaitā esot Eiropas Riska kapitāla asociācijas (European Private Equity & Venture Capital Association) asociētais biedrs.

 

Vairāk informācijas: https://balticvcasummit.lv/