Pašapkalpošanās jaunuzņēmums "TapBox" piesaista investīcijas no “Merito Partners”

Pērn dibinātā Latvijas investīciju uzņēmuma "Merito Partners" privātā kapitāla fonds ir veicis investīciju pašapkalpošanās risinājumu izstrādātājā "TapBox", nodrošinot elastīgu izaugsmes kapitālu esošā produkta attīstībai un jaunu tirgu apgūšanai.

 

"TapBox" ir Latvijā dibināts jaunuzņēmums, kas izstrādājis inovatīvu pašapkalpošanās risinājumu. "TapBox" Baltijas un starptautiskajā tirgū piedāvā dažādu nozaru uzņēmumiem ērti un izdevīgi ieviest self-service pakalpojumus un uzturēt tos. Uzņēmuma mērķis ir kļūt par primāro partneri ikvienam, kas vēlas ieviest pašapkalpošanās risinājumus.

Latvijā "TapBox" risinājums tiek izmantots medicīnas iestāžu reģistratūru darba automatizēšanai – pašapkalpošanās termināļi ir pieejami Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā un tuvākajā laikā tiks uzstādīti vēl vairākās medicīnas iestādēs. Uzsākta sadarbība arī ar Rīgas Starptautisko autoostu dažādu biļešu pārdošanas veidu ieviešanā. "TapBox" risinājumi tiek izmantoti arī izklaides, mazumtirdzniecības un finanšu tehnoloģiju jomās. 2022. gada nogalē uzņēmums sācis sadarbību ar Āfrikas finanšu sektora uzņēmumiem un šobrīd tiek pētītas vairākas valstis gan Eiropā, gan ārpus tās.

 

"Merito Partners" 2022. gadā nodibināja uzņēmēji un investori ar ilggadēju pieredzi investīciju jomā: Mikus Janvars, Mārtiņš Baumanis un Aigars Kesenfelds. "Merito" Latvijas Bankā reģistrējis alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieku "Merito Management AIFP". Tā pārvaldītā privātā kapitāla fonda "Merito Private Equity FUND I" kopējais mērķa apjoms ir 50 miljoni eiro, no kuriem sākotnējā parakstīšanās periodā vairāk nekā 12 miljonus eiro ir ieguldījuši vietējie investori un "Merito Partners" dibinātāji.

 

Toms Piliksers, "TapBox" līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs: "Esam gandarīti par "Merito Partners" piesaisti – mūsu uzņēmumu vērtības un biznesa attīstības redzējums sakrīt. "Merito Partners" finansējums un ievērojamā biznesa pieredze dos iespēju "TapBox" nostiprināt savas pozīcijas Latvijā un daudz straujāk attīstīties plašākā tirgū. Papildu kapitāls tiks izmantots eksporta attīstībai, komandas stiprināšanai, kā arī esošo un jaunu risinājumu izstrādei. Tuvākajā laikā plānojam paziņot par jaunu un unikālu veidu šīs nozares risinājumu pārdošanā."

 

Mikus Janvars, "Merito Partners" līdzdibinātājs un partneris: "Savu privātā kapitāla fonda portfeli sākotnēji veidojam no Latvijas, bet ar laiku arī no Baltijas uzņēmumiem, kas ir konkurētspējīgi un kam ir potenciāls attīstīties ārpus reģiona robežām. "TapBox", pirmais mūsu portfeļa uzņēmums, ir apliecinājis savu varēšanu, izstrādājot pašapkalpošanās risinājumus, kas jau veiksmīgi darbojas dažādās nozarēs, turklāt tehnoloģijai ir vēl plašāks izmantojuma potenciāls. "TapBox" stiprās puses ir SaaS jeb programmatūras kā pakalpojuma biznesa modelis, spēcīga profesionāļu komanda un eksportspēja."

Darījuma rezultātā "Merito Partners" ir kļuvis par "TapBox" mazākuma akcionāru.

 

Papildu informācija:

 

 Toms Piliksers
“Tapbox” valdes priekšsēdētājs
M. +371 26335162, e-pasts: toms.piliksers@tapbox.eu

Agnese Ruberte

"Merito Partners" komunikācijas konsultante

M. +371 29337759, e-pasts: pr@meritopartners.com