LVCA paziņojums saistībā ar situāciju Ukrainā

Karš Ukrainā un ar to saistītie Putina režīma draudi visai pasaulei ir lielākā traģēdija kopš Otrā pasaules kara. Mēs, Latvijas Privātā un Riska kapitāla asociācija (LVCA), asi nosodām militāro agresiju un pieprasām to nekavējoties pārtraukt. Mēs esam kopā ar mūsu Ukrainas kolēģiem un visiem tās iedzīvotājiem šajā personiskajā, ekonomiskajā un ģeopolitiskajā krīzes situācijā.

Mēs esam iepriecināti, ka līdzīgu pozīciju pauž ne tikai mūsu industrijas kolēģi Baltijas valstīs, bet arī citās Eiropas zemēs.

Privātais kapitāls ir apliecinājis savu apņemšanos ievērot sociālo atbildību, un šīs nozares pārstāvji ir gudri, pieredzējuši un apveltīti ar radošumu. Mūsu katra pienākums ir šajos apstākļos izmantot savas spējas vislabākā iespējamā veidā ar mērķi atjaunot mieru pasaulē. Mēs aicinām ikvienu tajā piedalīties. Tai skaitā, domājot par kādiem vēl šobrīd neatrastiem risinājumiem agresora un civilizācijas sadursmei.

Mēs esam lepni, ka mūsu biedri, to portfeļuzņēmumi un Jaunuzņēmumu ekosistēma kopumā dara tik daudz, lai palīdzētu. LVCA ietvaros centīsimies darīt visu saprātīgi iespējamo, lai palīdzētu cilvēkiem no Ukrainas atrast darbu pie mums. Mēs esam ārkārtīgi iepriecināti uzzināt, ka Saeimā plānots skatīt likumprojektu, lai atvieglotu Ukrainas pilsoņu vīzu un darbā pieņemšanas atļauju procesu.

Mēs uzrunājam investorus turpināt investēt Austrumeiropas reģionā. 

Mēs KOPĀ pārvarēsim bezprecedenta krīzi!