LMT paraksta līgumu par uzņēmuma Santa Monica Networks iegādi no Livonia Partners

SIA Latvijas Mobilais Telefons (LMT) un Baltijas datu pārraides tīklu un IT drošības risinājumu uzņēmumu grupas Santa Monica Networks (SMN) īpašnieki pirmdien, 31. maijā, parakstījuši kapitāla daļu iegādes līgumu, kura rezultātā LMT paredz kļūt par 100% SMN īpašnieku. Darījuma pabeigšana ir atkarīga no tirgus uzraugu piekrišanas Latvijā un Lietuvā.

Darījums abiem uzņēmumiem ļaus ātrāk un efektīvāk ieviest piektās paaudzes tīkla risinājumus. LMT prezidents Juris Binde: “LMT sen jau vairs nav tikai sakaru operators, mēs risinām sarežģītus biznesa transformācijas uzdevumus ar IT risinājumu palīdzību. Ar Santa Monica Networks mūs vieno inovatoru DNS. Apvienojot LMT pieredzi mobilo sakaru risinājumos ar jaudu, kas piemīt pieredzējušam datu pārraides tīklu un IT drošības risinājumu izstrādātajam, mēs kļūsim par digitālās transformācijas līderi. Kopā mēs būsim labākais partneris digitalizācijas procesos jebkurā publiskās pārvaldes institūcijā vai privātā uzņēmumā.”

SMN valdes priekšsēdētājs Uģis Bērziņš: “Jau ilgus gadus esam virzījuši inovācijas, Latvijas biznesa vidē ieviešot jaunākās tehnoloģijas. Kopā ar LMT varēsim spert soli tālāk, nodrošinot dažādu 5G biznesa risinājumu attīstību un paplašinot to klientu loku, kam būs pieejamas vismodernākās tehnoloģijas un korporatīvā līmeņa tehniskie risinājumi.”

Livonia Partners investē uzņēmumos, kas ir līderi savos tirgos, un komandās, kurās strādā drosmīgi uzņēmēji un vadītāji. Santa Monica Networks ir tieši šāds uzņēmums. Santa Monica Networks Latvijas uzņēmumu 2003.gadā dibināja Uģis Bērziņš, kurš balstoties uz savu vīziju par tehnoloģijām un to lomu klientu biznesā, kopā ar izcilu komandu ir uzbūvējis tīklu risinājumu tirgus līderi. Esam pateicīgi par iespēju atbalstīt Santa Monica Networks komandu ar kapitālu un savām zināšanām. Esam pārliecināti, ka LMT grupas sastāvā uzņēmums sasniegs jaunas virsotnes,” norāda Kristīne Bērziņa, līdzšinējā SMN īpašnieka Livonia Partnersdibinātāja un partnere.

Uzņēmumi plāno turpināt darbu kā atsevišķas juridiskas vienības. Darījumu vēl vērtēs Latvijas un Lietuvas konkurences uzraugi.

Pārdevēju vadošie finanšu konsultanti darījumā bija Superia un Tofte & Company, pircējam darījuma un finanšu konsultāciju atbalstu nodrošināja PricewaterhouseCoopers. Darījuma juridiskās konsultācijas pārdevējiem sniedza advokātu birojs Ellex, savukārt pircējauzņēmuma iegādes darījuma juridiskie padomnieki bija advokātu birojs Eversheds Sutherland Bitāns.

 

Papildu informācija:

Kristīne Bērziņa, kristine.berzina@livoniapartners.com.

Par Santa Monica Networks: IT biznesa grupa SMN, dibināta 1989.gadā Somijā, kopš 2003. gada piedāvā risinājumus Latvijas lielākajiem telekomunikāciju, IT un mediju uzņēmumiem, publiskā sektora un finanšu institūcijām, kā arī ražošanas uzņēmumiem Latvijā un Lietuvā.  Kompānijas pakalpojumu portfelis ietver inovatīvu risinājumu izstrādi, datu pārraides tīklu, mākoņdatošanas un IT drošības sistēmu projektēšanu, tehnisko risinājumu, uzstādīšanu, uzturēšanu un pārvaldību. SMN strādā ar vadošajiem starptautiskajiem datu pārraides tīklu, datu centru un IT drošības infrastruktūras produktu ražotājiem, to skaitā Cisco, IBM, Hewlett Packard Enterprise un Juniper Networks. Kompānija ir viens no nedaudzajiem uzņēmumiem Baltijā, kuram piešķirts CISCO Systems Gold Certified Partner statuss.

Par LMT: LMT ir klientu pieslēgumu skaita, apgrozījuma un tīkla pārklājuma ziņā lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko klientu apkalpošanas tīklu. Kā inovāciju līderis tirgū LMT jau šobrīd klientiem piedāvā pilna spektra augstas kvalitātes telekomunikāciju pakalpojumus – balss sakarus, ātrgaitas mobilo internetu bez apjoma ierobežojuma, kā arī mobilo televīziju LMT Straume un LMT Viedtelevīziju. Uzņēmums jau ilgstoši strādā pie nākamās paaudzes datu pārraides tīkla – 5G – ieviešanas Latvijā un izstrādā dažādus digitālos risinājumus dronu, viedpilsētu un viedo sensoru, mobilitātes un aizsardzības jomā. Izmantojot lielo datu, mašīnmācīšanās, mākslīgā intelekta un jaunākās mobilo sakaru iespējas, LMT attīsta inovatīvus pakalpojumus gan klientiem Latvijā, gan eksportam. Kopā ar partneriem no citām valstīm LMT piedalās vairākos Eiropas izpētes projektos (COMP4DRONES, SPARTA, iMUGS un 5G Routes), lai Latvijā attīstītu iespējas radīt produktus ar augstu pievienoto vērtību.

Par Livonia PartnersLivonia Partners ir Baltijas privātā kapitāla ieguldījumu uzņēmums, kas šobrīd pārvalda 83 miljonus eiro. Šī gada maijā FKTK reģistrēja jaunu Livonia Partners fonda pārvaldnieku, pirms jauna fonda atvēršanas investīcijām. Uzņēmuma dibinātāji un vadītāji ir Kaido Veske, Kristīne Bērziņa, Rains Lehmuss (Rain Lõhmus) un Mindaugas Utkevičius; fonda ieguldītāji ir vietējie un starptautiskie institucionālie investori. Livonia investoru vidū ir Baltijas Inovāciju fonds, kas ir kopīga Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Eiropas Investīciju fonda iniciatīva, kā arī Baltijas un Ziemeļvalstu pensijas fondi.