Lielākais privātā kapitāla pārvaldītājs BaltCap iegādājas Latvijas biogāzes ražotājus

BaltCap Infrastructure Fund (BInF) par 9,45 miljoniem eiro iegādājies 75% Anaerobic Holding grupas akciju. Anaerobic Holding pieder un tā pārvalda trīs biogāzes ražotnes Latvijā ar kopējo uzstādīto jaudu 4,9 megavati.

Anaerobic Holding grupā ietilpst ražotnes Agro Iecava, RZS Energo and AD Biogāzes Stacija, kā arī divas biogāzes izejvielu piegādes kompānijas - BGGS Serviss un Aizkalnu Tehnika. Abas pēdējās apgādā ražotnes ar visām nepieciešamajām organiskajām izejvielām. Pirms akciju pārdošanas grupas lielākais akcionārs bija Latvijas uzņēmējs Nils Aleksa, kurš turpinās darboties kopuzņēmumā kā partneris.

‘Anaerobic Holding izveidojis efektivāko biogāzes portfeli Latvijā ne vien ražojot elektrību, bet arī nodrošinot apkuri uzņēmumiem un pašvaldībām. Šī atjaunojamās enerģijas investīcija iederas fonda uzņēmumu portfelī kā noderīgs ilgtermiņa ieguldījums, kas palīdzēs nodrošināt ar divciparu skaitli mērāmu atdevi pensiju fondiem, kas investējuši līdzekļus BinF,’ saka Šarūns Stepukonis, BaltCap Infrastructure Fund vadītājs.

‘BaltCap ir lielākais privātā kapitāla pārvaldītājs Baltijā ar iespaidīgu investīciju portfeli un nozīmīgu pievienoto vērtību. Piesaistot BInF un tā spēcīgo instutucionālo investoru bāzi kā Anaerobic Holding ilgtermiņa partneri, mēs varēsim finansēt turpmāku attīstību atjaunojamās enerģētikas sfērā,’ saka N. Aleksa.

‘Šis ir pirmais gadījums Latvijā, kad lielas daļas Latvijas un pārējo Baltijas valstu iedzīvotāju pensiju uzkrājumi gūs tiešu labumu no investēšanas vietējā ekonomikā. Mēs ceram, ka šis solis veicinās arī citu pensijas uzkrājumu ieguldīšanu vietējā ekonomikā,’ komentē Matīss Paegle, BInF Investment direktors Latvijā.

Šī ir jau otrā BInF lielā investīcija šogad. Novembrī fonds parakstīja projektēšanas, iepirkumu un celtniecības līgumu, lai attīstītu 48MW biomasas ražotni Viļņā. To jāuzbūvē un jāiedarbina līdz 2019.gada pirmajam ceturksnim. Tiek lēsts, ka biomasas ražotne nodrošinās gandrīz 10% no Viļņai nepieciešamā apkures siltuma.

Jūlijā BaltCap, lielākais privātā kapitāla pārvaldītājs Baltijā, izveidoja BaltCap Infrastructure Fund (BInF) ar plānoto kapitālu 100 miljonu eiro apmērā. Fonds ieguldīs līdzekļus infrastruktūras attīstīšanā Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.

BaltCap Infrastructure Fund investoru vidū ir visi lielākie Baltijas valstu pensiju fondi, dzīvības apdrošināšanas kompānija un starptautiskās finanšu institūcijas. 60% līdzekļu nāk no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas pensiju fondiem, un tā ir lielākā summa, ko vietējie pensiju fondi līdz šim ieguldījuši kādā uz investīcijām Baltijā vērstā privātā kapitāla pārvaldīšanas fondā. Fonda pamatinvestors ir Eiropas Investīciju banka, kas apņēmusies ieguldīt 20 miljonus eiro. EIB atbalstu garantē Eiropas Stratēģisko investīciju fonds (EFSI) – centrālais elements Junkera Komisijas investīciju plānā Eiropai, kura mērķis ir pārvarēt finanšu krīzes izraisīto līdzekļu trūkumu Eiropas Savienībā, mobilizējot privātos finansētājus stratēģiskām investīcijām.

 

Vairāk informācijas:

Šarūns Stepukonis

BaltCap Infrastructure Fund partneris

sarunas.stepukonis@baltcap.com

Tel.: +37068666201

Matīss Paegle

Investīciju direktors

matiss.paegle@baltcap.com

Tel.: +37126688868