DARBU UZSĀK IZAUGSMES RISKA KAPITĀLA FONDS 'ZGI-4'

Līdz ar līguma parakstīšanu ar Attīstības finanšu institūcija ALTUM, darbu uzsāk izaugsmes riska kapitāla fonds 'ZGI-4', ko pārvaldīs riska kapitāla fondu pārvaldnieks 'ZGI Capital' un kas turpmākos desmit gadus darbosies ar investīcijām uzņēmumos ar lielu izaugsmes potenciālu.  

'ZGI Capital' par izaugsmes riska kapitāla fonda pārvaldnieku izraudzīts ALTUM rīkotajā iepirkuma procesā. Fonda kopējais lielums būs 25 miljoni eiro. No Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) fondam novirzīts finansējums 15 miljonu eiro apmērā, savukārt 10 miljoni eiro būs fonda pārvaldnieka piesaistītais privātais finansējums.

Investīcijas apjoms vienā uzņēmumā būs līdz 3,75 miljoniem eiro, fokusējoties uz mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. 75% investīciju plānoti Latvijas uzņēmumos, savukārt 25% investīciju varēs tikt veiktas uzņēmumos, kuru primārā darbības vieta ir citas Eiropas Savienības valstis.

Normunds Igolnieks, 'ZGI Capital' valdes loceklis (attēlā no labās): "Esam parakstījuši līgumu ar ALTUM par fonda izveidošanu, un šobrīd priekšā mums ir ļoti nopietns darbs privātā finansējuma piesaistē. Ceram uz sekmīgu procesu, lai jau 2018. gada vasarā varētu uzsākt darbu pie pirmajiem fonda ieguldījumiem. Izaugsmes kapitāla fonds aizpildīs ieguldījumu nišu starp sākuma kapitāla investīcijām un lielo privātā kapitāla fondu investīcijām. Atbalstīsim šo uzņēmumu izaugsmi iekarojot jaunus tirgus un attīstot jaunus produktus.  Veiksim ieguldījumus gan tradicionālajās nozarēs, piemēram, metālapstrādē, pārtikas pārstrādē, kokapstrādē, loģistikā, un tml., kā arī vēlamies veikt ieguldījumus potenciālajos tirgus līderos, kas šodien maina šķietami klasiskās nozares, piemēram, fintech šobrīd maina klasisko un konservatīvo finanšu nozari."

Juris Vaskāns, ALTUM valdes loceklis:  "Izaugsmes kapitāla fonda pārvaldnieks 'ZGI Capital' pievienojas novembrī darbību uzsākušajiem trīs akcelerācijas fondu pārvaldniekiem, tādējādi veidojot arvien pilnīgāku valsts atbalsta piedāvājumu uzņēmumu izaugsmei. Ja akcelerācijas fondi fokusējas uz agrīnas stadijas ideju komercializēšanu, tad izaugsmes fonds investīcijas veiks lielākoties jau sevi pierādījušos uzņēmumos ar stabilu naudas plūsmu. Šobrīd noslēguma stadijā ir arī sēklas un sākuma kapitāla fondu pārvaldītāju atlases process. Tādējādi šogad būsim sekmīgi uzsākuši visu jaunās paaudzes riska kapitāla fondu darbību un radījuši nepieciešamo augsni inovatīvu, strauji augošu ideju attīstībai globālā līmenī, vienlaikus nodrošinot pēctecību iepriekšējā perioda fondu darbībai."