Latvijas Riska kapitāla asociācija

Jaunumi

15.10.2021 Vebināra video ieraksts "Kā diversificēt savus ieguldījumus ar investīcijām privātā kapitāla fondos?" Vebināra video ieraksts "Kā diversificēt savus ieguldījumus ar investīcijām privātā kapitāla fondos?" Noskaties vebināra video ierakstu "Kā diversificēt savus ieguldījumus ar investīcijām privātā kapitāla fondos?" Vebināra moderators Rūdolfs Krese (ZGI Capital Investīciju direktors) un dalībnieki- Baiba Strupiša (Baibas Strupišas juridiskais birojs), Juris Grišins (Capitalia) Krišs Spulis (European Investment Fund), Andrejs Martinovs (INVL Asset Management). 10.09.2021 Latvijas uzņēmumiem pieejamas vēsturiski lielākās izaugsmes investīcijas gandrīz miljarda eiro apjomā Latvijas uzņēmumiem pieejamas vēsturiski lielākās izaugsmes investīcijas gandrīz miljarda eiro apjomā Tuvāko gadu laikā Latvijas uzņēmumiem pieejamas izaugsmes kapitāla investīcijas aptuveni 850 miljonu eiro apjomā no Latvijā reģistrētajiem privātā un riska kapitāla fondiem un citviet bāzētiem fondiem ar interesi Baltijas uzņēmumos, informē Latvijas Privātā un Riska un kapitāla asociācija (LVCA). 07.09.2021 Vebinārs: Kā diversificēt savus ieguldījumus ar investīcijām privātā kapitāla fondos? Vebinārs: Kā diversificēt savus ieguldījumus ar investīcijām privātā kapitāla fondos? Private equity jeb privātā kapitāla fondi pēdējās desmitgadēs ir spējuši nodrošināt būtiski augstāku ienesīgumu nekā ieguldījumi publiskajos tirgos*. Pensiju fondi, apdrošināšanas sabiedrības, turīgas privātpersonas (HNWI) ārvalstīs aktīvi izmanto iespējas investēt šādos fondos. Latvijas investori līdz šim maz izmantojuši šo iespēju gan zināšanu, gan pieredzes trūkuma dēļ. Lai mazinātu šo šķērsli, vebinārā iepazīstināsim ar tipiskākajiem šāda ieguldījuma juridiskajiem aspektiem. Stāstīsim arī par atšķirīgajiem statusiem, kādos iespējams kļūt par investoru privātā kapitāla tirgū. Dalīsimies arī ar European Investment Fund pieredzi ar ieguldījumiem privātā kapitāla fondos, to atdevi un, kā EIF ieguldījumi kalpo kā “drošības zīme” citu investoru piesaistei.

 

Lai veicinātu riska kapitāla nozares attīstību Latvijā, seši lielākie uzņēmumi, kas darbojas riska kapitāla nozarē Latvijā – “Baltcap Management Latvia”, “EKO Investors”, “Hanseatic Capital Latvia”, “NCH Advisors INC.”, “Norvēģijas – Latvijas uzņēmējdarbības attīstības fonds” un “Small Enterprise Assistance Funds”, kā arī “Latvijas Attīstības aģentūra” nodibinājušas sabiedrisko organizāciju “Latvijas riska kapitāla asociācija” (LVCA).

Riska kapitāla fonds, investējot naudas līdzekļus uzņēmumā, kļūst par tā līdzīpašnieku, līdz ar to uzņemoties daļu no uzņēmējdarbības riska, bet arī sagaidot paaugstinātajam riskam atbilstošu atdevi. Fonds tāpat kā pārējie līdzīpašnieki ir tieši ieinteresēts uzņēmuma vērtības pieaugumā. Uzņēmumu īpašnieki un vadība, kas izvēlas šo finansējuma veidu, papildus finansu ieguldījumam saņem arī riska kapitāla fonda pieredzi, zināšanas un sakarus, tādejādi veicinot panākumus.

LVCA ir izvirzīti šādi uzdevumi:

  • Informēt uzņēmējus un sabiedrību par riska kapitāla finansēšanas iespējām;
  • Veicināt asociācijas biedru viedokļu un pieredzes apmaiņu;
  • Pārstāvēt biedru uzskatus un intereses pārrunās ar valsts institūcijām;
  • Organizēt un nodrošināt sadarbību ar starptautiskajām un citu valstu riska kapitāla asociācijām.

Asociācijas dibinātāji ir fondu vadības kompānijas, kuru pārvaldē ir dažāda lieluma un darbības profila investīciju fondi. 2003. gada nogalē Latvijas Riska kapitāla asociācija kļuva par Eiropas Riska kapitāla asociācijas (European Private Equity & Venture Capital Association) asociēto biedru. Šobrīd asociācija apvieno 40 organizācijas – lielāko daļu riska kapitāla nozares dalībnieku Latvijā.

Kristīne
Bērziņa
LVCA valdes priekšsēdētāja un “Livonia Partners” partnere
Anita
Matisone
LVCA Izpilddirektore
Jānis
Skutelis
LVCA Valdes loceklis, FlyCap partneris
Sandijs
Āboliņš Ābols
LVCA Valdes loceklis, BaltCap partneris
Edgars
Pīgoznis
LVCA valdes loceklis un Glücksburg Investments partneris
Mārtiņš
Bičevskis
LVCA Valdes loceklis un “Commercialisation Reactor Fund” Partneris
Harijs
Švarcs
LVCA valdes loceklis un SG Capital partneris
Rūdolfs
Krese
LVCA Valdes loceklis un ZGI Capital investīciju direktors
Eva
Berlaus
LVCA valdes juridiskā padomniece un Sorainen partnere
Guntars
Zīle
LVCA valdes juridiskais padomnieks un COBALT Latvia partneris